Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 maj 2011 22:33

'Rozwój stosunków Rosja-NATO zależeć będzie od respektowania przez sojusz zasad rezolucji ONZ ws Libii'

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

gruszko


  ECAG

Wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Aleksander Gruszko powiedział we wtorek (17.05) na konferencji nt bezpieczeństwa europejskiego zorganizowanej w Atenach, że dalszy rozwój stosunków między NATO a Federacją Rosyjską zależeć będzie od tego w jakim kierunku rozwijać się będą natowskie działania zbrojne w Libii.

„Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że podjęte przez koalicję działania w coraz większym stopniu przekraczają granicę, rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ " - powiedział Gruszko.

Wiceminister przypomniał, że za międzynarodowe działania w takich sytuacjach odpowiada Rada Bezpieczeństwa ONZ. "Kraje NATO zdecydowały się wziąć odpowiedzialność za operacje w Libii. Uważamy, że działania aliantów, zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, muszą być w pełni zgodne z rezolucjami 1970 i 1973 Rady Bezpieczeństwa ONZ. Nie powinny one wykraczać poza: kontrolę przestrzegania embarga na broń, pilnowania strefy zakazu lotów oraz ochronę ludności cywilnej. Rezolucja nie odnosi się do, żadnych innych kwestii" - skonstatował rosyjski wiceminister.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

Źródło:

http://www.rg.ru/2011/05/17/rf-nato-anons.html

Czytany 38510 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04