czwartek, 28 luty 2013 07:58

Pokłosie afery Newsweeka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

hand_writing  ECAG

Ujawniamy odpowiedź Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku ze styczniową publikacją tygodnika Newsweek na temat stowarzyszenia Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych. 

 

ABW-afera_newsweek

Z uwagi na nikłą czytelność pieczątki na skanie pisma informujemy, że list został podpisany przez Zastępcę Dyrektora Departamentu Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego mjr Fabianę Fetke. 

Komentarz:

Tuż po niesławnej publikacji tygodnika Newsweek, w którym nasze stowarzyszenie zostało pomówione m.in. o bycie rosyjską agenturą wpływu, skierowaliśmy pismo do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrzego z prośbą o "autolustrację". Wnioskowaliśmy w nim o przełuchanie zarówno mojej osoby, jak i Mateusza Pisorskiego, a także samych dziennikarzy – Michała Kacewicza i Michała Krzymowskiego. Lakoniczna odpowiedź, jaką przesłała nam ABW, całkowicie jednak wyjaśniła sprawę, ukazując przy okazji, jak wątpliwej natury była główna teza obdwu panów żurnalistów.

Oczywiście, w związku z kolejnym zainteresowaniem losami tego pisma przez różne osoby (m.in. przez Piotra Maciążka, którego anonimowy w założeniu donos, został mi w małoprofesjonaly sposób ujawniony przez dziennikarzy Newsweeka Michała Kacewicza i Michała Krzymowskiego), zdecydowaliśmy się na publikację całej treści odpowiedzi z ABW.

Oczywście zdaję sobie sprawę, że następne pytania oraz insynuacje różnych, nieprzychylnych wobec ECAG osób szybko nie umilkną. Ciekawy jestem tylko, jakie kolejne "rewelacje" zostną wymyślone i w jaki sposób, różnej maści "życzliwi" będa dalej uskuteczniać swoje próby "wycięcia konkurencji". Mam tylko jedną radę – całkowicie przychylną. Radzę nie rozmawiać z Newsweekiem. Media-workerzy z tygodnika redaktora Tomasza Lisa, podający się tam za dziennikarzy, na pewno nie zapewnią wam ani ochrony, ani anonimowości, o którą tak bardzo, donosząc na ECAG, zabiegacie. Oni po prostu was ujawnią... 

Marcin Domagała
Prezes
Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych


Przypominamy serię artykułów związnych z tą sprawą:

Link do artykułu z Newsweeka

Michał Krzymowski, Michał Kacewicz: Euroazjaci w Warszawie

Nasze odpowiedzi:

Marcin Domagała: Rozmowa z Newsweekiem

Mateusz Piskorski: O braku pożytków z braków edukacji

Marcin Domagała: Czego obawiał się napisać Newsweek?

Tomasz Formicki: „Newsweek” v. ECAG, czyli zderzenie propagandy z nauką 

Marcin Domagała: Dlaczego się nas boisz Tomaszu Lisie?

Czytany 7499 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04