×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 14 grudzień 2012 15:17

Turcja buduje okręty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

turc_okr  Info ECAG

Turcja zamierza wybudować cztery fregaty kosztem 7 mld USD, a dodatkowe cztery zbuduje za pomocą zagranicznych stoczni. Program, który ma być ukończony w 2023 roku, przewiduje uczestnictwo takich koncernów BAE Systems, Lockheed Martin i Navantia.

Podsekretarz Stanu w Departamencie Przemysłu Obronnego powiedział, że fregaty z systemem obrony rakietowej są niezbędne do obrony przed pociskami i bronią wystrzeliwaną z okrętów wojennych i lotniskowców, oraz z innych platform, a także zapewnieni lepsze dowodzenie i kontrolę w systemy wczesnego ostrzegania i rozpoznania. Fregaty będą zdolne do prowadzenia działań wojennych pod i nad powierzchnią wody, do obrony powietrznej i walki elektronicznej.

Program, znany jako Projekt TF2000, został zaprojektowany w 1990 roku, ale został opóźniony ze względu na serię kryzysów finansowych. Wielofunkcyjny radar przeciwdziałający zagrożeniom w powietrzu będzie opracowany przez turecką firmę Aselsan i ma być to ostatni turecki program nad modernizacją i unowocześnieniem własnej armii z udziałem pomocy z za granicy.

Na podst.: http://www.securitydefenceagenda.org/

Czytany 4471 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04