Nowe przepisy imigracyjne w Turcji

wtorek, 16 kwiecień 2013 08:23

turkish_passport1  Info ECAG

Wielkie Zgromadzenie Narodowe Turcji przyjęło nową ustawę o cudzoziemcach, dostosowującą obowiązujące przepisy do wymogów Unii Europejskiej.

erdogan


  ECAG

Turecki premier Recep Tayyip Erdogan powiedział, że jego kraj rozważa członkostwo w Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO), jako alternatywę do przystąpienia do UE.

Turcja buduje okręty

piątek, 14 grudzień 2012 15:17

turc_okr  Info ECAG

Turcja zamierza wybudować cztery fregaty kosztem 7 mld USD, a dodatkowe cztery zbuduje za pomocą zagranicznych stoczni. Program, który ma być ukończony w 2023 roku, przewiduje uczestnictwo takich koncernów BAE Systems, Lockheed Martin i Navantia.

Putin radzi Turcji

wtorek, 04 grudzień 2012 08:14

Turcja-Putin  Info ECAG

Podczas wizyty w Turcji Władimir Putin poradził władzom w Ankarze, by nie rozmieszczał na granicy z Syrią rakiet PATRIOT.

erdogan


  Info ECAG

Podczas wizyty w Sarajewie turecki premier Recep Tayyip Erdoğan wyraził swoje poparcie dla członkostwa Bośni i Hercegowiny w UE i NATO, jako niezbędnego czynnika dla utrzymania integralności terytorialnej tego kraju.

oil_dollarInfo ECAG

Iran próbuje ożywić popyt na swoją ropę naftową w Turcji – jej największym klientem europejskim. Jak podaje agencja Reuters, powołując się na urzędników Ministerstwa Energii Turcji, w tym tygodniu minister ds. energii Taner Yildiz ma spotkać się z irańskim ministrem ropy Rostamem Qasemim w Ankarze.