×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

środa, 30 styczeń 2013 19:30

Pentagon zwiększa swój zasięg w cyberprzestrzeni

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

 cyber03  Info ECAG

Według anonimowego urzędnika Departamentu Obrony Stany Zjednoczone planują rozszerzyć swój zakres działań w cyberprzestrzeni, aby przeciwdziałać rosnącym zagrożeniom wobec amerykańskich rządowych sieci komputerowych oraz w celu zwiększenia zdolności do rozpoczęcia ofensywy przeciwko zagranicznym wrogom.

Washington Post, powołując się na innego urzędnika Departamentu Obrony, poinformował, że plany przewidują zwiększenie liczby pracowników do wykonania tego zdania od 900 do 4900 w ciągu najbliższych lat.

 

Źródła potwierdzają, że US Cyber Command rzeczywiście planuje rozszerzyć zakres swoich działań, jednak żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Urzędnik, który nie został upoważniony do skomentowania publicznie tej sprawy, ujawnił że Pentagon ściśle pracuje nad tym zagadnieniem z innymi sztabami, w celu opracowania "optymalnej struktury siłowej dla powodzenia funkcjonowania w cyberprzestrzeni". Dodał, że wszelkie zmiany w strukturze dowodzenia będą prowadzone zgodnie z potrzebami strategicznymi i operacyjnymi oraz dążyć będą do zapewnienia optymalnego wykorzystania zasobów.

Wiadomości te pojawiły się po tym, jak Pentagon podniósł status cyberdowództwa do poziomu pozostałych struktur. Urzędnik Departamentu Obrony ujawnił także, że plan Pentagonu oznaczałoby utworzenie trzech odrębnych rodzajów sił pod dowództwem Cyber Command​​:

1. „misja sił narodowych" – będzie opierać się na ochronie systemów komputerowych infrastruktur krytycznych, takich jak ośrodki wytwarzania energii elektrycznej;

2. "misja sił do zwalczania" – pomoże dowódcom w dokonywaniu ataków w operacjach ofensywnych poza granicami kraju. Ostatnia z nich 

3. "siły cyberochrony" – będą się skupiać  na ochronie własnych systemów IT Departamentu Obrony.

Na podst.: http://www.securitydefenceagenda.org/

Czytany 4446 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04