piątek, 03 sierpień 2012 12:48

Panetta w Jordanii o syryjskim konflikcie

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Leon_Panetta


  Info ECAG

2 sierpnia amerykański sekretarz obrony Leon Panetta zobowiązał się do zbadania możliwości kontynuowania amerykańskich działań w dostarczaniu pomocy humanitarnej dla osób dotkniętych przemocą w Syrii. Spotkanie w stolicy Jordanii Ammanie między Panettą a królem Jordani Abdullahem, koncentrowało się na regionalnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa, przede wszystkim w Syrii i przepływu uchodźców do Jordanii – powiedział sekretarz prasowy Pentagonu George Little.

"Rozmawiali nie tylko o tym, jak radzić sobie z obecnym kryzysem, który jest napędzany przez niedopuszczalne akty reżimu al-Assada, ale także o perspektywach przemian politycznych w Syrii po al-Asadzie”. Little powiedział również, że Panetta i król Abdullah zgodzili się, że silna presja międzynarodowa musi trwać, by jasno w końcu stwierdzić, że syryjski przywódca Bashar al-Asad musi odejść, a syryjscy obywatele zasługują na określenie własnej przyszłości. Panetta przypomniał również zaangażowanie USA w strategicznej relacji z Jordanią i na silny związek obrony obu krajów. 

W czwartek w Waszyngtonie prezydent Barack Obama zatwierdził dodatkowe dwanaście milionów dolarów na pomoc humanitarną do dalszej pomocy z przeznaczeniem dla 130 tys. ludzi, którzy uciekli do sąsiednich krajów przed przemocą w Syrii. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział, że pomoc jest uzupełniana do 76 mln USD w żywności, wodzie, materiałach medycznych, odzieży, higieny i innej pomocy humanitarnej udzielonej dla tych najpilniej potrzebujących.

Na podst. http://www.defense.gov/news/newsarticle.aspx?id=117372

Czytany 6437 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04