×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

sobota, 08 wrzesień 2012 08:49

Kolejne spotkanie prezydentów Serbii i Rosji Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serbia-Russia  Info ECAG

We wrześniu dojdzie do kolejnego już spotkania pomiędzy prezydentami Serbii i Rosji. Głównym tematem rozmów ma być budowa serbskiego odcinka gazociągu południowego.

Na dzień 11 września planowana jest kolejna wizyta serbskiego prezydenta Tomislava Nikolicia w Soczi, gdzie ma on spotkać się z prezydentem rosyjskim Władimirem Putinem. Będzie to już druga wizyta w Rosji serbskiej głowy państwa, wybranej w majowych wyborach prezydenckich.

Głównym tematem spotkania obu przywódców ma być budowa serbskiego odcinka gazociągu południowego, która ma się rozpocząć jeszcze w grudniu bieżącego roku. Serbskie media oceniają, że spotkanie może być wstępem dla dalszych rosyjskich inwestycji w serbski sektor energetyczny oraz dla ewentualnego podpisania dokumentów związanych ze strategicznym partnerstwem obu krajów. Nieoficjalnie mówi się również o bliskiej wizycie prezydenta Putina w Serbii.

Bilans handlowy pomiędzy Moskwą a Belgradem intensywnie i systematycznie się powiększa, w ubiegłym roku wyniósł prawie miliard dolarów, co stanowiło wzrost o 42,5 procenta w stosunku do roku 2010. Niedawno Moskwa udzieliła Serbii kolejnej już pożyczki, w postaci 300 milionów dolarów, która ma wesprzeć tamtejszy budżet.

Na podstawie:
http://www.balkaninsight.com/en/article/nikolic-putin-to-discuss-energy-sector,
http://www.danas.rs/danasrs/politika/rusija_tesno_saradjuje_s_novom_vladom_srbije.56.html?news_id=247022
Czytany 4201 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04