×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

niedziela, 21 kwiecień 2013 10:51

To wina CIA! - mówi Ramzan Kadyrow

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

kadyrow  Info ECAG

Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow zwrócił uwagę, że bracia Carnajew, uznani przez Amerykanów za sprawców zamachu w Bostonie wprawdzie pochodzą z jego kraju, jednak przecież przez lata mieszkali i studiowali w Stanach Zjednoczonych.

– Istnieje tendencja na świecie, żeby obwiniać Czeczeńców za całe zło świata, włącznie z tsunami. Ale osoby uczestniczące w tych tragicznych wydarzeniach odebrały edukację i wychowanie w USA. I to być może są tego skutki. A gdyby oceniać dokładniej, to odpowiedzialność za zaistniały stan rzeczy spada na wywiad i kontrwywiad amerykański – zaznaczył R. Kadyrow.

Jednocześnie czeczeński przywódca przekazał Ameryce kondolencje w związku z ostatnimi wydarzenia. Z kolei Rosja – w związku z coraz głośniejszymi teoriami spiskowymi związanymi z wydarzeniami w Bostonie poprosiła władze USA o przedstawienie informacji o przebiegu śledztwa, zwłaszcza w sytuacji, gdyby jakieś jego elementy związane były z obywatelami Federacji.

W świecie poza dominacją USA główne pytanie po zdarzeniach w Bostonie brzmi – kogo teraz napadną „ofiary terroryzmu”? I czemu w sprawę uwikłane zostały osoby z obszaru poostradziego, a dokładniej z tak newralgicznego dla bezpieczeństwa Eurazji (i zwłaszcza Rosji) Kaukazu.

(karo)

Czytany 6645 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04