×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

Wydrukuj tę stronę
czwartek, 23 sierpień 2012 11:54

Spartak Moskwa ukarany za zachowanie kibiców

Oceń ten artykuł
(1 głos)

hacker.att   Info ECAG

Nacjonaliści tureccy włamali się na stronę internetową klubu piłkarskiego Spartak Moskwa i zażądali przeprosin od władz klubu za zachowanie rosyjskich kibiców, którzy spalili tureckie flagi i portrety z wizerunkiem Kemala Atatürka. Do zajścia doszło 21 sierpnia podczas rozgrywek eliminacji do Ligii Mistrzów w meczu Spartaka Moskwy ze stambulskim Fenerbahçe.

Grupa tureckich hakerów zamieściła na stronie wezwanie do "natychmiastowych przeprosin". "Macie natychmiast przeprosić Republikę Turcji i naród turecki. Nie ma zbrodni bez kary,  FIFA może wam wybaczyć, ale my nie" – stwierdzili w swoim wezwaniu. Na stronie internetowej wraz z flagą turecką został umieszczony portret M. K. Atatürka.

Fani Spartaka Moskwy spalili flagi i portret modernistycznego twórcy Turcji Mustafy Kemala Atatürka, w trakcie wygranego meczu rosyjskiej drużyny 2-1 nad zespołem ze Stambułu w pierwszym meczu Ligi Mistrzów.

Oficjalna odpowiedź od UEFA jeszcze nie nadeszła, ale rosyjskie doniesienia medialne wskazywały na ewentualne zakończenie rozgrywek dla Spartaka w Lidze Mistrzów, jeśli władze piłkarskie nie zdecydują się na ostrą reakcję.

Na podst. Panarmenian.net. Fot.: Panarmenian.net

Czytany 5358 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04