×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

wtorek, 18 luty 2014 06:02

Rosja dozbroi Egipt

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

putin-sisi   Info ECAG

Egipski głównodowodzący armią i zarazem wicepremier tego kraju Abdel Fattah al-Sisi rozmawiał w czwartek z prezydentem Rosji o dwumiliardowej inwestycji w egipskie siły zbrojne. 12 lutego gen. A. F. al-Sisi przybył do Moskwy na drugą rundę rozmów tzw. „2+2” ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami.

 

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i minister obrony Siergiej Szojgu nakreślili ramy tematyczne rozmów podczas wcześniejszej podróży do Kairu, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Celem było także ożywienie stosunków z Egiptem, które znalazły się w stagnacji od czasów radzieckich. „Nasza wizyta to nowy początek w rozwoju wojskowej i technologicznej współpracy pomiędzy Egiptem i Rosją” – podkreślił gen. A. F. al-Sisi na czwartkowej konferencji prasowej.

Podczas spotkania w rezydencji prezydenta Rosji w Moskwie, egipski wojskowy otrzymał również poparcie w nadchodzących wyborach prezydenckich od Władimira Putina. Sam gen. A. F. Sisi jeszcze oficjalnie nie zdeklarował się jeszcze co do swoich prezydenckich ambicji. Oczekuje się natomiast się, że będzie on startował w wyborach, które odbędą się w tym roku.

Katarska telewizja Al-Jazeera pisze na swoich stronach, że obie strony nie chciały udzielić bliższych szczegółów na temat rozmów z 13 lutego. Jednak zasygnalizowały, że są zainteresowani w szybkim podpisaniu porozumienia na temat dostaw uzbrojenia.

Źródło:
http://www.securitydefenceagenda.org/Contentnavigation/Library/Libraryoverview/tabid/1299/articleType/ArticleView/articleId/3650/Russia-Egypt-arms-deal.aspx
http://eng.kremlin.ru/news/6657
Czytany 5087 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:42