×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

środa, 31 październik 2012 18:54

Pakistan przygotowuje operację wojskową na obszarach plemiennych Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

pakist_flagInfo ECAG

Pakistańska armia wysłała sporą liczbę własnych żołnierzy w region agencji Chajber w północno-zachodniej części kraju, przy granicy z Afganistanem – federalnie administrowanych obszarów plemiennych, tym samym przygotowując się do totalnego ataku w regionie.

Działania te podjęto po starciach, do których doszło pomiędzy siłami bezpieczeństwa a islamskimi bojownikami. Media pakistańskie cytują naocznych świadków, którzy twierdzą, że siły bezpieczeństwa przemieściły się kordonem do kilku miejsc w Barqamber Khel i Sepah. W tym samym czasie dokonano wielu aresztowań osób podejrzanych o sprzyjanie islamskim rebeliantom.

Miejscowi mówią, że wszystkie główne drogi prowadzące do Bary zostały zamknięte, co sprawia spore trudności dla mieszkańców. Twierdzą też, że regularne oddziały wojskowe zostały rozmieszczone pododdziałach w Barze, w których skład wchodzą czołgi.

Większość rodzin opuściło swoje miejsca zamieszkania w strefach operacji wojskowych i schronili się w meczetach i szkołach w Ber-Kamber Khel gdzie dostarcza im się żywność i wodę przez pozostałych mieszkańców.

Na podst. http://english.farsnews.com


Czytany 4566 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04