×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 grudzień 2012 15:05

Dziecko wypowiada Izraelowi wojnę

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

egypt_kid  Info ECAG

16 listopada 2012 roku Instytut Badań nad Mediami Bliskowschodnimi – The Middle East Media Research Institute (MEMRI) – opublikował nagranie słów małego egipskiego chłopca Ibrahima Adhama, który zaprzysięga zemstę na syjonistach za zbrodnie popełniane na narodzie palestyńskim i popiera męczenników.

„Syjoniści, kochamy śmierć w imię Allaha, tak samo jak wy kochacie życie w imię szatana. Tęsknimy za męczeństwem w imię Allaha, tak samo jak wy nienawidzicie śmierci wrogów Allaha. Jestem małym dzieckiem, niemniej jednak modlę się o to by Allah pozwolił mi się pomodlić w meczecie Al-Aqsa. Jeśli to by zależało ode mnie, przyszedłbym do was (Palestyńczycy) i walczyłbym razem z wami na tym polu walki. Nawet jeśli miałbym zginąć setki, ba tysiące razy”. 

Materiał pierwotnie został opublikowany w egipskiej telewizji Al-Rahma i jest dowodem na silną radykalizację Egiptu. O ile rząd Mohameda Mursiego kieruje się wyważonym podejściem na arenie miedzynarodowej, o tyle, wewnątrz państwa, społeczeństwo ulega coraz większej radykalizacji. Jest to bardzo poważnym problemem dla Izraela, który ma zaprzysięgłego wroga w palestyńskim Hamasie. Obecnie kolejne niebezpieczeństwo nadchodzi z Kairu.

Po Arabskiej Wiośnie Izrael stał się centrum uwagi państw arabskich, które przyjęły rolę adwokata Autonomii Palestyńskiej. Oliwy do ognia dodał ostatni, zdecydowany protest Wielkiej Brytanii i Francji, które wezwały izraelskich ambasadorów w swoich stolicach na rozmowy. W czasie spotkań przedstawiciele rządów potępili plany budowy nowych osiedli na terenach okupowanych, które ostatecznie oddzieliłyby Jerozolimę od Palestyny. Do krytyki przyłączyły się także Niemcy i Rosja.

Izrael znalazł się obecnie w najtrudniejszej i najgorszej sytuacji geopolitycznej. Względny spokój panuje na granicy z Jordanem i Egiptem (chociaż Kair w kuluarach uważa się za lidera sprawy palestyńskiej). Reszta państw sąsiednich pozostaje wrogo nastawiona do Tel-Avivu. Państwo żydowskie posiada niekończący się kłopot w postaci islamskiego radykalizmu i ekstremizmu, ale także jest krytykowane przez trzech członków Rady Bezpieczeństwa, którzy jednocześnie są politycznym filarem Europy.

Na podst. http://www.memritv.org/clip/en/3644.htm

Czytany 5423 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04