'Nowe' używanie uzbrojenia dla Izraela

środa, 31 lipiec 2013 10:26

MLRS_05  Info ECAG

Izraelska armia otrzyma bezpłatnie dużą liczbę używanych wyrzutni rakietowych typu M270 U w ramach aktualizacji kontraktu przez amerykańską firmę Lockheed Martin, przed dostarczeniem reszty uzbrojenia do Izraela w nadchodzących latach. Amerykańskie i izraelskie źródła donoszą, że porozumienie w sprawie dystrybucji nadwyżki uzbrojenia armii, powinno być zawarte w krótkim czasie, a odpowiednia notyfikacja Kongresu ma pojawić się w sierpniu tego roku.

Izraelski argument ostateczny?

poniedziałek, 13 maj 2013 08:00

Put-netInfo ECAG

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odwiedzi Rosję w celu omówienia problemu dostaw rosyjskiej broni do Syrii.

Gazowa strategia Izraela. Szanse i zagrożenia

niedziela, 27 styczeń 2013 09:51

platfor geopolityka ECAG

Śródziemnomorskie złoża gazu "Tamar", "Lewiatan” oraz "Dalit”, "Sara” i „Mira” łączne są szacowane na 3500 mld m3 i już się je określa jako największe wydarzenie "energetyczne" w historii Izraela. W związku z tym nie może dziwić iż Tel-Awiw zmienił swoje cele w regionie.

Natowskie 'Patrioty a relacje izraelsko-tureckie

poniedziałek, 24 grudzień 2012 08:44

patriot  Info ECAG

Gazeta „Jerusalem Post” informuje o pochwale izraelskiego rządu dla obranego przez niego kursu w kierunku NATO na 2013 rok, po konferencji na której pozytywnie ustosunkowano się do tureckiej prośby o rozmieszczenie na terenie tego kraju pocisków Patriot. Waszyngton przyznał, że Izrael otrzymał zgodę na uczestnictwo w działalności NATO w 2013 roku, w warunkach napięć z Turcją, co potwierdzili izraelscy urzędnicy.

Dziecko wypowiada Izraelowi wojnę

czwartek, 06 grudzień 2012 15:05

egypt_kid  Info ECAG

16 listopada 2012 roku Instytut Badań nad Mediami Bliskowschodnimi – The Middle East Media Research Institute (MEMRI) – opublikował nagranie słów małego egipskiego chłopca Ibrahima Adhama, który zaprzysięga zemstę na syjonistach za zbrodnie popełniane na narodzie palestyńskim i popiera męczenników.

Palestine-map_PL

Info ECAG

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podziękował w środę w nocy prezydentowi USA Barackowi Obamie i wiceprezydentowi Joe Bidenowi za wsparcie prawa Izraela do obrony samostanowienia, po tym jak izraelskie wojsko dokonało zamachu na zbrojnego lidera Hamasu w Strefie Gazy, Ahmeda Jabari.

B._Netanyahu  Info ECAG

Prezydent USA Barack Obama i izraelski premier Benjamin Netanjahu wielokrotnie już rozmawiali w kwestii ich sporu odnośnie ataku Izraela na instalacje nuklearne Iranu. Przez pewien czas rozmowy przyćmione zostały wypowiedziami przedstawicieli Islamskiej Republiki na temat zniszczenia Izraela. Jednak wiadomość, którą przekazali irańscy liderzy – przed i po Dniu Jerozolimy – jest prosta: "Izrael musi być zniszczony, niezależnie od tego czy zaatakuje Islamską Republikę, czy nie".

Izrael: Jesteśmy skłonni do ataku na Iran

piątek, 17 sierpień 2012 14:21

Michael_Oren  Info ECAG

Michael Oren – izraelski ambasador w Waszyngtonie – powiedział w wywiadzie dla telewizji Bloomberg, że Izrael jest skłonny do zniszczenia irańskiej infrastruktury atomowej, nawet jeśli miało by to opóźnić prace nad programem nuklearnym tylko o kilka lat.

Rewizja izraelskich planów obrony

czwartek, 16 sierpień 2012 11:38

B._Netanyahu

  Info ECAG

Izraelski premier Benjamin Netanjahu zarządził we wtorek 14 sierpnia rewizję planów obrony kraju. Izrael jako regionalne mocarstwo będzie dążyć do przystosowania się do nowego porządku światowego po Arabskiej Wiośnie.

Izrael doskonali systemy przeciwpowietrzne

sobota, 11 sierpień 2012 07:18

irondome


  Info ECAG

Izrael odnowił Arrow II – system obrony przeciwrakietowej i jest teraz w stanie przechwycić rakiety i pociski rakietowe, wystrzeliwane z bliższych odległości, np. z krajów sąsiednich, z większą dokładnością.

Strona 1 z 2