×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

poniedziałek, 20 sierpień 2012 09:34

Palestyna i Jerozolima są problemem dla islamu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Alichamenei


  Info ECAG

Najwyższy Przywódca Islamskiej Rewolucji Seyed Ali Chamanei stwierdził, w swoim niedawnym przemówieniu do grupy urzędników i ambasadorów państw muzułmańskich w Teheranie, że „Palestyna i Jerozolima są głównymi problemami świata islamu”.

W swojej przemowie ajatollah Chamenei powiedział, że konieczne jest zrozumienie bieżącej, wrażliwej i decydującej kondycji w regionie, oraz zachowanie czujności wobec wysoce skomplikowanych spisków "wyklutych" przez arogancję. "Głównymi problemami świata islamu są Jerozolima i uciskani Palestyńczycy, które to problemy stały się ważniejsze wskutek Islamskiego Przebudzenia. Wszystkie muzułmańskie rządy i narody, jak również elity polityczne i kulturalne, powinny być czujne wobec niebezpiecznego spisku, który ma zatuszować główny problem oraz próby mające na celu rozmycie rzeczywistości przez rozwianie różnic w narodzie muzułmańskim".

Dalej w swoim wystąpieniu ajatollah pokreślił, ignorancję muzułmańskich państw i rządów, które przez lata były zdominowane przez państwa hegemoniczne, pozbawiając je tym samym władzy nad swoim losem, jak również stworzenie "nowotworowego syjonizmu" w sercu muzułmańskiego świata. Ajatollah Chamenei powiedział również, że "Dzięki Islamskiemu Przebudzeniu i ważnych wydarzeniach w regionie, ignorancja zostanie usunięta - ta dobra okazja powinna być doceniona".

Podkreślił również, że Palestyna i Jerozolima - są najważniejszymi punktami bieżących wydarzeń regionalnych. Ali Chamenei zaznaczył też, że główny problem nie powinien być lekceważony i marginalizowany, ponieważ wiele muzułmańskich problemów świata jest spowodowanych przez reżim syjonistyczny. Najwyższy Przywódca zauważył, że dzięki Islamskiemu Przebudzeniu, regionalne narody ujawniły swoje stanowisko w tej kwestii poprzez udział w Światowym Dniu Jerozolimy. "Spiski i konspiracje wrogów są po to, aby ukryć główny problem muzułmanów, a aroganckie mocarstwa raz jeszcze wykorzystały stare narzędzie: „dziel i rządź". W odpowiedzi muzułmańskie rządy i narody, zwłaszcza elity polityczne i kulturalne, intelektualiści i przywódcy religijni powinni zrozumieć ten proces, który jest ważny dla Mułmanów".

Ali Chamenei, określając, że "reżim syjonistyczny jest największym zagrożeniem dla całej ludzkości", powiedział, że "podczas gdy próbuje się poszerzyć muzułmańskie różnice na tle etnicznym, rasowym i religijnym, muzułmańskie narody (Ummah) powinny skoncentrować swoje wysiłki na działaniu w duchu islamu i utrzymaniu jedności i braterstwa wbrew rozkazom mocarstw, zwłaszcza w Stanów Zjednoczonych".

Opisując różnice pomiędzy muzułmańskimi narodami jako "śmiertelne", ajatollah Chamenei przypominał słuchaczom, że "miernikiem Muzułmanów powinno być zawsze położenie i stan wroga".

Wcześniej, przed mową najwyższego przywódcy religijnego, prezydent Mahmud Ahmadineżad, powiedział na spotkaniu, że "Wielki irański naród nie zawaha się w budowie państwa i podążaniu za podstawowymi prawami. Aroganckie mocarstwa upadają, a ich nacisk na awanturnictwo i łamanie prawa narodów ich nie uratuje".

Na podst. http://irna.ir/News/Politic/Supreme-Leader,-Noble-Quds,-Palestine-are-core-of-Muslim-world-issues/80283906
Fot. Wkipedia/ GNU Licencji Wolnej Dokumentacji

Czytany 4345 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04