Oil-drums  Info ECAG

Agencja Reuters podała, że Unia Europejska zwraca coraz większą uwagę na możliwość importu surowców naturalnych z Iranu. Odbywa się to czasie odwilży stosunków z Teheranem podczas gdy relacje z Rosją stają się chłodniejsze.

Iran ostrzega Azerbejdżan

czwartek, 05 wrzesień 2013 08:00

Gabrielout  Info ECAG

Persowie ostrzegają Azerów przed udziałem w strategii okrążania Iranu. Zastrzeżenia Teheranu wzbudził zakup przez Baku przeciwokrętowych rakiet manewrujących produkcji izraelskiej.

Chamenei_04  Info ECAG

Najwyższy Przywódca Islamskiej Rewolucji Seyed Ali Chamenei ostro skrytykował amerykańskich urzędników za ich nieodpowiedzialne uwagi dotyczące nadchodzących wyborów prezydenckich w Iranie, podkreślając że takie komentarze nie są warte odpowiedzi.

Opozycja stawia na Rafsandżaniego?

piątek, 10 maj 2013 09:07

Rafsanjani


  Info ECAG

Przywódca irańskiej opozycji, były prezydent Mohammad Chatami oficjalnie poparł kandydaturę byłego prezydenta Ali Akbar Haszemiego Rafsandżaniego w zbliżających się  wyborach prezydenckich w Iranie.

O miękkiej sile w Teheranie

sobota, 16 luty 2013 09:57

holliwoodism  ECAG

Poniżej prezentujemy oryginalny zapis prelekcji wygłoszonej przez dra Mateusza Piskorskiego podczas trzeciej edycji konferencji międzynarodowej „Hollywoodism”, która odbyła się w dniach 3-7 lutego br. w Teheranie. Zapis pozostałych materiałów z tej interesującej inicjatywy zamieszczać będziemy w następnej kolejności.

Iran oskarża MAEA

środa, 30 styczeń 2013 09:30

A1134376  Info ECAG

Zastępca szefa sztabu sił zbrojnych Iranu generał brygady Massouda Jazzayeri kategorycznie zdementował w ostatni poniedziałek niedawne medialne doniesienia o eksplozji w zakładzie wzbogacania uranu w Fordo.

Alichamenei  Info ECAG

Najwyższy przywódca islamskiej republiki, ajatollah Ali Chamenei, wezwał syryjskie siły opozycyjne do zaprzestania zbrojnej kampanii przeciwko rządowi w Damaszku, aby utorować grunt do rozmów. "Jeżeli siły opozycji w Syrii porzucą broń, wtedy rząd będzie zmuszony, aby wysłuchać poglądy opozycjonistów i pozwoli im wyrazić swoje poglądy" – zapowiedział ajatollah Chamenei na spotkaniu z irańskimi urzędnikami w Teheranie w ostatni poniedziałek.

Irańczycy chcą obciąć eksport ropy o 1/3

wtorek, 06 listopad 2012 13:50

oil_dollar  Info ECAG

Osiemnastu członków irańskiego Majlisu sporządziło plan wzywający do obniżenia eksportu ropy naftowej o jedną trzecią, ponieważ obecne dochody z ropy spełniają wymogi budżetowe administracji. „Międzynarodowe sankcje nałożone na ten kraj są okazją dla narodu, do skorzystania do wzrostu dochodów z ropy naftowej, jako środka przeciw sankcjom” – powiedzieli członkowie irańskiego parlamentu agencji informacyjnej Mehr.

power


  Info ECAG

Irański wiceminister minister energetyki Ali Zabihi zbagatelizował sankcje nałożone przez Zachód wobec Iranu, w szczególności na sektor energetyczny i ocenił je jako nieskuteczne.

Iran stworzył drona o zasięgu 2 tys. km

poniedziałek, 29 październik 2012 15:27

ababil  Info ECAG

Minister i generał Ahmad Vahidi ostrzegł w niedzielę, 28 października w Teheranie, że: „bezzałogowy samolot nie był z pewnością ostatnim efektem irańskiej technologii". Portal DEBKAfile podkreślał, że irański oficjel mówił o samolocie bezzałogowym, który Iran i Hezbollah wysłali w izraelską przestrzeń powietrzną 6 października. 

Strona 1 z 3