×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

środa, 12 grudzień 2012 08:04

Młodzież za G-Global

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

G-Global  Info ECAG

Studenci Eurazjatyckiego Narodowego Uniwersytetu im. Lwa Gumilowa powołali Międzynarodowy Ruch Młodzieży G-Global. Jednym z twórców Ruchu jest przewodniczący Centrum Polityki Młodzieżowej Uniwersytetu, Ułan Bałdakow.

Grupa inicjatywna złożona głównie z wykładowców i studentów ENU zaapelowali do społeczności międzynarodowej, organizacji transnarodowych i ekspertów, aby wspólnie starali się rozwiązywać globalne problemy w oparciu o „zasady G-Global”. Należą do nich:

1. Ewolucja, a nie rewolucja,

2. Światowa tolerancja i zaufanie,

3. Sprawiedliwość, równość i zgoda,

4. Konstruktywna wielobiegunowość,

 

5. Globalna transparentność.

G-Global

Platforma http://www.group-global.org/ powstała w styczniu  2012 roku z inicjatywy Eurazjatyckiego Klubu Gospodarczego Naukowców, którzy tym samym wyszli naprzeciw koncepcji prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Projekt wsparło też 14 laureatów Nagrody Nobla, jak Robert Mundell, John Nash, Robert Kornberg Eric Maskin, John Aumann, Finn Kydland i sir James Mirlees.

Od momentu powstania platforma zyskała 25.000 współpracowników z 149 krajów, a odwiedziło ją ponad 1,8 mln osób. Oficjalnym celem inicjatywy jest „włączenie maksymalnie wielkiej grupy ludzi nie tylko w Kazachstanie, ale na całym świecie – do globalnej debaty na temat przezwyciężenia światowego kryzysu finansowego” G-Global odgrywa ważną rolę w przygotowaniach do Forum Ekonomicznego ASTANA 2013.

(karo)

Czytany 5220 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 październik 2014 00:04