darmy  Info ECAG

Po kilku miesiącach bezowocnych dotychczas starań, partiom opozycyjnym udało się uzgodnić wspólne wystąpienie z wotum nieufności wobec rządu premiera Tigrana Sarkisjana. Głosowanie nad wnioskiem ma odbyć się 25 kwietnia.

Turcja-Armenia. Krok w stronę pojednania?

wtorek, 17 grudzień 2013 18:19

 pojednanietur-arm  Info ECAG

– Deportacja Ormian w 1915 r. była czynem nieludzkim i jako taka nigdy nie była pochwalana przez państwo tureckie – oświadczył turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoğlu podczas wizyty w Erewaniu.

W Armenii nie chcą OFE

poniedziałek, 18 listopad 2013 07:51

Armenian-Dram Info ECAG

Nie tylko w Polsce kłócą się o OFE. Tysiące Ormian protestuje przeciw zapisom nowej reformy emerytalnej – wprowadzającej od 1 stycznia 2014 r. drugi filar ubezpieczeń społecznych.

Armenia: Unia Celna zamiast Europejskiej

czwartek, 05 wrzesień 2013 07:50

put-sar  Info ECAG

To już koniec wahań Erewania. Podczas wizyty w Moskwie prezydent Serż Sarkisjan zadeklarował, że strategicznym celem Armenii pozostaje członkostwo w Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu i Rosji. – Chcemy też współtworzyć Eurazjatycką Unię Gospodarczą – zadeklarował ormiański przywódca.

Oddać majątek Ormianom

niedziela, 28 kwiecień 2013 10:22

mem2  Info ECAG

Katolikosi Karekin II i Aram I wzywają Turcję do zwrotu skonfiskowanych świątyń ormiańskich i majątku Kościoła. 

Gra także o Zakaukazie

środa, 13 marzec 2013 08:07

BTK  Info ECAG

Amerykanie tracą punkty w geopolitycznej rozgrywce z Rosją i lokalnymi elitami na Zakaukaziu. Próbują więc wzmóc dyplomatyczne wysiłki swoje i swych wasali w tym strategicznym regionie świata. 

Nowa oś geopolityczna Teheran-Erewań

środa, 13 luty 2013 08:30

Ir-ar  Info ECAG

W Erewaniu gościła delegacja rządowa Iranu na czele z wiceministrem obrony Islamskiej Republiki, generałem Nasrolloyem Kalantarim. Nie jest wykluczone, że Armenia zrównoważy zakupy broni dokonywane w Federacji sprzętem sprowadzonym od południowego sąsiada. Jeszcze ważniejsze jest jednak samo nawiązanie współpracy militarnej. Oznaczałoby ona, że Azerbejdżan, marzący o wzięciu Ormian w kleszcze – sam znalazłby się w sytuacji okrążenia.

Armenia - dobrze, że Obama został prezydentem

czwartek, 08 listopad 2012 17:36

armeniaInfo ECAG

Tym razem Armenia uniknęła wystąpienia możliwego najgorszego scenariusza, powiedział polityczny ekspert Levon Shirinyan dla panarmenian.net. Jak zauważył podkreślił amerykańsko-armeńskie po reelekcji Baracka Obamy nie zmienią się.