dr Marcin Domagała
dr Robert Potocki

Oddajemy w ręce Czytelników drugi tom, w postaci elektronicznej, dotyczący współczesnych wydarzeń rewolucyjnych i wojennych na Ukrainie. Niniejsza antologia zawiera przedagowany zestaw tekstów, które zostały uprzednio opublikowane na portalu Geopolityka.org w okresie od 27 VI 2014 r., (podpisanie przez Ukrainę układu o strefie wolnego handlu w ramach porozumienia o stowarzyszeniu z Unią Europejską) a 10 VI 2015 r., (wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w Kijowie).

ECAG

Oddajemy w ręce Czytelników pierwszy z przynajmniej trzech zaplanowanych tomów, w postaci elektronicznej, dotyczących współczesnych wydarzeń rewolucyjnych i wojennych na Ukrainie. Niniejsza antologia zawiera przedagowany zestaw tekstów, które były uprzednio opublikowane na portalu Geopolityka.org w okresie od 21 XI 2013 r. do 27 VI 2014 r., wraz z przedmową, ponowną redakcją dokonaną po uwzględnieniu uwag recenzenckich.

 

Rosyjska ekoruletka

czwartek, 13 grudzień 2012 08:10

Ekoruletka  ECAG

Oddajemy w ręce Czytelników czwartego już ebooka, wydanego staraniem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Tym razem jego tematyka jest odmienna od tradycyjnie rozumianej dziedziny wiedzy, jaką jest geopolityka i stosunki międzynarodowe. Zdecydowaliśmy się bowiem wejść w dziedzinę, która do tej pory rzadko była poruszana na naszych łamach. Jest nią energia odnawialna i jej konsekwencje – w opracowaniu wyśmienitego znawcy tej tematyki dr Cezarego Tomasza Szyjki.

Bezpłatny e-book w symboliczną rocznicę

sobota, 20 październik 2012 10:12

Libia2011  ECAG

Rok temu, 20 października, świat obiegła informacja o śmierci z rąk rebeliantów libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. Ta symboliczna data stała się jedną z głównych cezur przetaczającej się przez Afrykę i Bliski Wschód tzw. Arabskiej wiosny. Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych prowadziło monitoring wydarzeń w Libii. Naszym analitykom udało się odwiedzić nawet Trypolis w trakcie natowskich bombardowań. Obecnie oddajemy bezpłatnego ebooka, który jest zapisem tego monitoringu...

 

Debata o walucie światowej

czwartek, 07 czerwiec 2012 02:43

debata_w_s  ECAG

Do prawdziwego, zglobalizowanego świata, w którym nie byłoby granic, którym rządziłby jeden rząd, zaś w każdym miejscu na świecie można byłoby zapłacić za towary jednym pieniądzem wiedzie dość daleka droga. Czy w ogóle taki scenariusz jest możliwy? Jakie warunki należałoby spełnić, aby przynajmniej zaczął funkcjonować jeden pieniądz na świecie? Odpowiedzi na te pytania znalazły się w kolejnym tomie debat portalu Geopolityka.org Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych, pod redakcją Marcina Domagały i Roberta Kobryńskiego.

 

Debata na temat fali rosyjskich protestów

czwartek, 12 kwiecień 2012 01:00

 e_book_01ECAG

Rosyjskie protesty wpierw na ulicach Moskwy, później w innych miastach tego największego państwa świata, odbiły się szerokim echem. Ich podstawą stały się oskarżenia o masowe fałszerstwa wyborcze podczas wyborów do Dumy w dniu 4 grudnia 2011 r. Wielu zwolenników zmian twierdzi, że zapoczątkowany ruch ma obalić skorumpowany i skompromitowany reżim na Kremlu. Krytycy dopatrują się interwencji obcych ośrodków siły, głównie z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych w celu realizacji określonych ambicji geopolitycznych. W debacie publikowanej na naszym portalu głos zabrali: Krzysztof Mroczkowski, dr Przemysław Sieradzan, prof. Aleksander Dugin, Luc Michel, Szura Bruni, dr Mateusz Piskorski i Bartłomiej Graczak. Jej ostateczny kształt przedstawiamy w formie bezpłatnego e-booka.

Pobierz bezpłatną książkę!