×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

sobota, 14 czerwiec 2014 08:53

Ukraina: Zwycięska bitwa powstańców pod Śnieżnoje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ukr_army_soldiers87  Info ECAG

Źródła zwolenników Donieckiej Republiki Ludowej informują, że siły republikańskie odniosły zwycięstwo w całodniowej  bitwie pod miejscowością Śnieżnoje, niedaleko granicy z Rosją, która miała miejsce 12 czerwca. Walki toczyły się o posiadające strategiczne znaczenie wzgórze Saur-Mogiła.

 

„Jak w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Saur-Mogiła pozostaje strategicznie ważną rubieżą. Z tego wzniesienia utrzymuje się kontrolę nad trasą Rostow-Donieck i kilkoma przejściami granicznymi. Kto panuje nad tym wzgórzem, ten kontroluje południe DRL" – czytamy w komunikacie powstańców.

To samo źródło utrzymuje, że pod wzgórzem wpadła w zasadzkę kolumna zmechanizowana ukraińskich wojsk, która poniosła ciężkie straty i została zmuszona do wycofania się. Powstańcy utrzymali kontrolę nad strategicznym punktem.

Według niepotwierdzonych informacji, armia ukraińska straciła też jeden lub dwa śmigłowce bojowe Mi-24. W bitwie po stronie ukraińskiej wzięły udział elitarne jednostki armii: 79. brygada powietrzno-desantowa z Nikołajewa i 3. pułk specnazu z Kirowgradu. „W walce z ukraińskimi żołnierzami rosyjscy dywersanci używali czołgi, wozy pancerne, przeciwpancerne kompleksy rakietowe, działka przeciwlotnicze, ciężkie karabiny maszynowe, moździerze" – donoszą ukraińskie media.

Na podst. http://rusvesna.su/news/1402647609
Oprac.: J. C. Kamiński
Czytany 3702 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 08:54