×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

czwartek, 08 maj 2014 06:52

Ukraina: Paweł Gubariew na wolności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

gubarev  Info ECAG

W wyniku wymiany jeńców pomiędzy kijowskim rządem tymczasowym a Doniecką Republiką Ludową 7 maja wolność odzyskał ludowy gubernator obwodu donieckiego Paweł Gubariew.

 

Wymiany dokonano na linii frontu pod Słowiańskiem. Oprócz P. Gubariewa uwolnieni zostali dwaj inni liderzy wschodnioukraińskiego ruchu oporu: zastępca ludowego mera Słowiańska Igor Pierepieczajenko i Siergiej Złobin z Gorłowki. W zamian Pospolite Ruszenie Donbasu zwolniło wziętych do niewoli trzech wysokich oficerów specnazu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy „Alfa".

P. Gubariew wybrany został ludowym gubernatorem na wielkim wiecu mieszkańców obwodu donieckiego w dniu 1 marca. Już 6 kwietnia został aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa i przez dwa miesiące był przetrzymywany w Kijowie. Jako ludowy gubernator w bezceremonialnych słowach zapowiadał przepędzenie z Donbasu wszystkich oligarchów i nacjonalizację ich majątków „w interesie ludu pracującego".

Także w środę oddział powstańczej Zjednoczonej Armii Południowego-Wschodu zniszczył drugą stację radiolokacyjna ukraińskiej obrony przeciwlotniczej w obwodzie ługańskim.

Jak podało ukraińskiej MSW, zlikwidowana została stacja PŁS 35D6 położona 5 kilometrów od miasta Swierdłowsk. Nikt z wojskowej obsługi placówki nie ucierpiał.

Na podst.
http://rusvesna.su/news/1399467099
http://rusvesna.su/news/1399475917
Czytany 3135 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:10