×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

piątek, 16 maj 2014 06:28

To nie Berkut strzelał na Majdanie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

berkut24  Info ECAG

Pociski, którymi strzelano do manifestantów na Majdanie 20 lutego, nie były wystrzelone z broni, którą mieli na wyposażeniu milicjanci z formacji Berkut – ustaliła specjalna komisja śledcza Rady Najwyższej Ukrainy.

 

Poinformował o tym ukraińskie media przewodniczący komisji Giennadij Moskal z Batkiwszczyny. „Według niego, strzelać mogli przedstawiciele organizacji społecznych, którzy wyszli spod kontroli" – informuje ukraińska agencja Unian. G. Moskal nie uściślił jednak, jakie organizacje o topodejrzewa. – Pierwszy strzał został oddany w stronę milicji – podkreślił.

 

Nie wykluczył jednak i takiej wersji, że strzelali funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa lub MSW w nieoznakowanych mundurach. Deputowany wyraził obawę, że okoliczności wydarzeń z 20 lutego mogą nigdy nie zostać do końca wyjaśnione. – To będzie jeszcze jedna sprawa w rodzaju zabójstwa Johna Kennedy'ego, która jest badana do dziś – powiedział.

Decyzją Prokuratury Generalnej Ukrainy w areszcie śledczym przebywa 12 funkcjonariuszy Berkutu, podejrzanych o strzelanie do manifestantów z Majdanu w dniach 18–20 lutego 2014 r. W wyniku zajść w tych dniach śmierć poniosło ponad 100 osób, w tym ok. 20 milicjantów.

Źródło: http://www.unn.com.ua/ru/news/1341907-g-moskal-kuli-znaydeni-na-maydani-vipuscheni-ne-zi-zbroyi-berkutu
Fot. euroradio.fm
Czytany 5498 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:02