×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

wtorek, 20 maj 2014 09:24

Rinat Achmetow wzywa do strajku przeciw separatyzmowi

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

kombinat_Mariaupol  Info ECAG

Największy ukraiński oligarcha Rinat Achmetow wezwał do... strajku generalnego przeciwko separatyzmowi i Donieckiej Republice Ludowej.Chcę powiedzieć wszystkim: nie dam się zastraszyć. Nikomu, także tym, którzy nazywają się niejaką doniecką republiką – grzmiał w wystąpieniu video dla portalu segodnya.ua. – Nie pozwolę tak zwanej DRL zniszczyć Donbasu – dodał.

 

W odpowiedzi na wezwanie dyrekcje dwóch zakładów w Mariupolu – kombinatu im. Ilicza i „Azowstali" – ogłosiły, że 20 maja oba przedsiębiorstwa przerwą pracę w godzinach 12.00–15.00. Taki trzygodzinny „strajk" ma się odbywać codziennie „do czasu stabilizacji sytuacji politycznej w regionie". Oba zakłady są częścią grupy „Metinwest", należącej do R. Achmetowa.
 

„W ten sposób wielki biznes chce okazać swój sprzeciw wobec idei separatyzmu i innych nieporządków w naszym mieście. Celem akcji jest także zamanifestowanie, że rozwój przemysłu metalurgicznego możliwy jest tylko w warunkach integralności Ukrainy. W rezultacie zaostrzenia sytuacji na Południowym-Wschodzie i działań nielegalnych formacji staje się niemożliwa realizacja umów, przedsiębiorstwa metalurgiczne ponoszą straty" – informuje „Portal miasta Mariupola".

oprac. J. C. Kamiński
Na podst.
http://www.0629.com.ua/news/537546
http://www.segodnya.ua/regions/donetsk/v-svyazi-s-situaciey-na-donbasse-rinat-ahmetov-sdelal-ekstrennoe-zayavlenie-521628.html
http://hvylya.org/news/exclusive/nas-ne-zapugat-tak-nazyivaemoy-donetskoy-respublikoy-ahmetov.html

Czytany 4059 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:02