×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

wtorek, 27 maj 2014 19:41

Partia Regionów deklaruje pomoc w zdławieniu powstania na Ukrainie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

hanna_herman  Info ECAG

Członkowie Partii Regionów okażą pomoc kijowskim władzom w zdławieniu prorosyjskiego powstania w Donbasie – zadeklarowała w telewizyjnej wypowiedzi przedstawicielka Partii Regionów Hanna Herman, do niedawna zaufana współpracowniczka i doradczyni prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

 

Dodała, że „regionałowie" już koordynują swoje działania z przedstawicielami władz. – Mamy plan i zamierzamy go realizować. Powodzenie tego planu będzie sukcesem i naszym, i całego kraju – powiedziała H. Herman.

Jednym z założycieli Partii Regionów, która stanowiła polityczne zaplecze rządów W. Janukowycza, był wybrany 25 maja prezydentem tego kraju oligarcha Petro Poroszenko. W 2012 roku pełnił również funkcję ministra rozwoju gospodarczego i handlu w jednym z rządów W. Janukowycza. Po koniec lutego br.,  kiedy to został obalony poprzedni ukraiński prezydent, co bywa często traktowane jako zamachu stanu, większość deputowanych Partii Regionów poparła tzw. rząd tymczasowy z Arsenijem Jaceniukiem na czele.

Na podst.
http://www.politnavigator.net/regionaly-zayavili-chto-pomogut-poroshenko-podavit-vosstanie-na-donbasse-radi-obshhego-interesa.html
Fot. partyofregions.ua
Oprac. J. C. Kamiński

Czytany 4215 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:01