×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

czwartek, 27 luty 2014 09:18

Nie ma rosyjskiej paszportyzacji na Krymie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

paszportFR  Info ECAG

Media w Polsce masowo cytują różnych polityków rosyjskich, twierdzących, że Rosja rozpoczęła proces paszportyzacji obywateli ukraińskich, zamieszkujących Krym. Są to jednak tylko luźne wypowiedzi przedstawicieli nie związanych z oficjalną administracją rządową.

 

Procedura starania się o paszport rosyjski została klarownie określona m.in. na stronie internetowej Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Symferopolu. Zgodnie z nią o wydanie paszportu mogą starać się osoby, które posiadają chociaż jednego rodzica w Federacji Rosyjskiej, posiadającego obywatelstwo rosyjskie i mieszkającego na terytorium Rosji; byli obywatelami ZSRR i mieszkali na terytorium ZSRR, ale wskutek zmian obecnie są bezpaństwowcami lub też są obywatelami byłych państw radzieckich i zdobyli zawodowe lub wyższe wykształcenie w Rosji po 1 lipca 2002 r. [1].

Ewgenia Kapłunienko z ataszatu prasowego rosyjskiego konsulatu, w rozmowie z Geopolityka.org, zaprzecza jednak, że w trybie uproszczonym placówka rozpoczęła wydawanie tych dokumentów. –  Nie wydaliśmy żadnego paszportu w trybie uproszczonym, zaś procedura wydawania tych dokumentów jest jasno określona – podkreśliła.

Dotychczasowe wypowiedzi różnych polityków rosyjskich należy zatem odczytywać jako najwyżej intencję, która jednak do tej pory nie znalazła potwierdzenia w federalnych procedurach paszportowych. Póki co nie zaobserwowano też tendencji do ich zmiany.

Fot.: http://www.aif.ru

____________________________________________________________
1. http://simferopol.mid.ru/home/-/asset_publisher/HduuMIWN4TL7/content/o-polucenii-rossijskogo-grazdanstva-i-rossijskih-pasport-1?redirect=http%3A%2F%2Fsimferopol.mid.ru%2Fhome%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_HduuMIWN4TL7%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D2

 

Czytany 3983 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:18