×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

poniedziałek, 09 czerwiec 2014 06:25

Ługańska Republika Ludowa rozpoczyna nacjonalizację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

olandik  Info ECAG

Zwierzchnik Ługańskiej Republiki Ludowej Walerij Bołotow podpisał dekret o nacjonalizacji spółdzielni „Ługanskij obłpotriebsojuz", kontrolowanej przez jednego z głównych lokalnych oligarchów Władimira Łandika, polityka Partii Regionów.

 

Dokument głosi, że nacjonalizacja dokonana została „w celach stworzenia materialno-ekonomicznej bazy Ługańskiej Republiki Ludowej i przejścia w reżim stanu wojennego". Jak jednak podkreśla korespondent agencji Regnum, główną przyczyną nacjonalizacji tej sieci handlowej był fakt aktywnej działalności W. Łandika na rzecz kijowskiego rządu tymczasowego: „Należący do oligarchy holding informacyjny (...) rozpoczął informacyjną wojnę przeciwko Ługańskiej Republice Ludowej. Jak uważają w kierownictwie ŁRL, przyczyną takiego nastawienia stał się kurs na nacjonalizację gospodarki, który w ślad za Doniecką Republiką Ludową przyjęła i ŁRL".

Z powodu tej wrogiej działalności wcześniej znacjonalizowany został, będący częścią holdingu W. Łandika, kanał telewizyjny „Irta", na bazie którego powstaje teraz państwowy holding informacyjny ŁRL.

Na podst.
http://politikus.ru/events/21017-v-lnr-obyavili-o-nacionalizacii-imuschestva-regionalnogo-oligarha.html
http://lugansk-online.info/news/o-natsionalizatsii-luganskogo-oblpotrebsoiuza

Czytany 3148 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 08:56