×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

poniedziałek, 12 maj 2014 15:35

Janukowycz uznał wyniki referendum

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

yanukovych8765  Info ECAG

Nieprawnie obalony prezydent Ukrainy, obecnie na uchodźstwie, Wiktor Janukowycz uznał wyniki referendum niepodległościowego w Donbasie i po raz kolejny wezwał do wycofania z tego terenu ukraińskich wojsk, sił bezpieczeństwa i bojówek podporządkowanych obecnemu rządowi w Kijowie. 

 

Prezydent podkreślił, że „pod pozorem tak zwanych operacji antyterrorystycznych w południowo-wschodniej części Ukrainy dochodzi do coraz ostrzejszych represji i masowych morderstw ludności cywilnej”.

 
 

– Referendum i postulat samostanowienia to po prostu odpowiedź na działania kijowskiej junty – uznał W. Janukowycz. – Mieszkańcy południowo-wschodniej części Ukrainy mieli prawo do wyrażenia swego stanowiska w głosowaniu w sytuacji, gdy zostali poddani presji i agresji ze strony wojska i bojówek – dodał prezydent.

 
 

Jego zdaniem opinia światowa nie może zignorować masowego udziału obywateli w niedzielnym referendum. – Oczywiście, wyniki będą lekceważone, ale przecież każdy już chyba zauważył, że nie ma tu żadnych „terrorystów”, a mamy tylko wojnę toczoną przeciw własnemu narodowi – stwierdził W. Janukowycz, powtarzając apel o „natychmiastowe wycofanie wojsk i najemników z terytorium Doniecka, Ługańska, Odessy i innych regionów, celem powstrzymania przemocy i terroru”.

 

– Niczyja kariera, czy interesy nie są warte ludzkiego życia – zaznaczył prezydent przyznając, że także jego administracja popełniła szereg „błędów strategicznych”, jednak nigdy nie dopuściła się zbrodni przeciw Ukraińcom, tak, jak czyni to obecny rząd w Kijowie.

(karo)
Fot. www.sundayworld.com

Czytany 5595 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:09