×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 396

Wydrukuj tę stronę
czwartek, 29 maj 2014 14:26

Bunt żołnierzy z Wołynia, antywojenny protest w Kijowie

Oceń ten artykuł
(25 głosów)

wolyn_bunt  Info ECAG

27 maja doszło do buntu trzeciego batalionu 51. brygady ukraińskiej armii – poinformował zastępca wojskowego komisarza obwodu rówieńskiego Wołodymyr Bondaruk.

 

Po przetransportowaniu do obwodu nikołajewskiego na Południu Ukrainy, żołnierze odmówili opuszczenia pociągu i udziału w rozładunku transportu. Zabarykadowali się w wagonach i zażądali powrotu na poligon pod Równem lub do Włodzimierza Wołyńskiego.

W. Bondaruk dodał, że z powodu spożywania alkoholu przez żołnierzy około dziesięciu z nich popadło w delirium alkoholowe. Nie ujawnił jednak jak zakończył się bunt.

Antywojenne nastroje narastają także wśród ludności cywilnej. 29 maja pod gmachem MSW w Kijowie odbył się mityng z żądaniem zaprzestania tzw. operacji antyterrorystycznej na Wschodzie Ukrainy. – Mamy już dość wojny i chaosu. Żądamy obiektywnego i przejrzystego śledztwa w sprawie wydarzeń, w wyniku których wciąż giną ludzie – przemawiał współprzewodniczący Demokratycznych Związków Zawodowych Ukrainy Dmitrij Filipczuk.

„Cynizm władz nie zna granic! Naszych synów wysyłają strzelać do naszych rodzin za nasze pieniądze" – głosili uczestnicy pikiety.

Na podst.
http://www.politnavigator.net/v-kieve-proshel-pervyjj-miting-za-prekrashhenie-vojjny-na-donbasse-foto.html
http://www.volynpost.com/news/33715-vijskovi-z-51-oi-brygady-vlashtuvaly-na-mykolaivschyni-bunt
Oprac. J. C. Kamiński
Czytany 7436 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 31 październik 2017 09:01