"EuroMajdan" we Lwowie

czwartek, 13 luty 2014 06:05

Lwow_mini  ECAG

Jak wygląda centrum Kijowa podczas aktualnego kryzysu na Ukrainie? – można dowiedzieć się niemal z każdego medium. Publikujemy zdjęcia przedstawiające "EuroMajdan" we Lwowie – "gnieździe os" ukraińskich ugrupowań radykalnych. Fotografie zostały wykonane przez Jacka Drozda i Łukasza Bajdę w dniach 4–8 lutego 2014 r. Obóz manifestantów znajduje się na głównej ulicy Lwowa – Prospekcie Swobody. Fotografie pozostawiamy bez komentarza.

Marcin Domagała: Między trybami imperiów

niedziela, 19 styczeń 2014 01:00

  obozSZ01smallgeopolityka  Marcin Domagała

Mawiają, że nocne niebo najpiękniejsze jest nad Saharą. Nie ma tam świateł miast, smogu, czy szumu samochodów. Gwiazdy rządzą się swoim blaskiem, przyćmiewając nawet księżyc. Ten niebieski firmament to obecnie chyba największe bogactwo Saharyjczyków. Z reszty darów natury korzystać nie mogą...

 

kosowo-small  Agnieszka Żmuda
Piotr Woźniak

W Święto Niepodległości premier Donald Tusk oraz minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak odwiedzili polskich żołnierzy i policjantów służących w misji wojskowej KFOR oraz policyjno-prawnej misji Unii Europejskiej EULEX w Kosowie.

Osetia Południowa - rok po wojnie

piątek, 07 sierpień 2009 19:55

Zdjęcia, które przedstawiamy poniżej zostały zrobione w niecały rok po wojnie. Byliśmy tam, obserwując wybory do osetyńskiego parlamentu. Przy okazji obserwowaliśmy, co zmieniło się przez ten czas. Osetia wciąż potrzebuje pomocy i wciąż, mimo pomocy na odbudowę, płynącej w lwiej mierze z Rosji, nadal nie udało rozwiązać się wszystkich powojennych problemów.

Osetia Południowa - dzień po wojnie

piątek, 07 sierpień 2009 14:57
Właśnie mija rok od wojny w Osetii Południowej. Przedstawiamy krótki reportaż, który pokazuje co działo się w tamtym punkcie zapalnym świata, a także co się do dzisiaj zmieniło. Celem naszym nie jest jednak epatowanie krwią, ale pokazanie ran zadanych przez wojnę osetyńskiej stolicy Cchinwali. To tutaj na początku sierpnia 2008 roku na czerwono zapłonął kolejny geopolityczny punkt świata. Oto efekty tego pożaru. *** Zeszłego roku, w sierpniu świat przecierał ze zdumienia oczy, patrząc w jaki sposób mały naród osetyński walczy o ptrzerwanie i niezależność. Członkom naszego stowarzyszenia udało się wjechać na teren Osetii Południowej do Cchiwalli już dwie godziny po ogłoszeniu zawieszenia broni. Niżej publikujemy kilka zdjęć, ukazujących efekty zażartych walk. Celowo pominęliśmy najbardziej krwawe aspekty tej niepotrzebnnej wojny, ukazując jak ucierpiało miasto, a przez to żyjący tam ludzie.